Milleks mesilasvahast küünlad?

Mesilasvahast küünalde kasutamisel on mitu head põhjust:

 • Mesilasvaha on mesinduse kõrvalprodukt, mida saadakse tarude hooldamise käigus. Selle kasutamine küünalde valmistamisel aitab vähendada jäätmeid ja suurendada mesindussaaduste terviklikku kasutust. Lisaks vähendab see vajadust imporditud materjalide järgi (nagu näiteks soja- või palmivaha, mille puhul tuleb arvestada, et nende tootmine võib olla seotud metsade raiumise ja intensiivpõllumajandusega, mis mõjutab negatiivselt keskkonda).
 • Mesilasvaha on täiesti looduslik ja 100% kodumaine materjal, mis on saadud otse mesilastelt. Erinevalt parafiinist, mis on nafta derivaat, on mesilasvaha keskkonnasõbralik ja taastuv materjal.
 • Mesilasvahast küünlad puhastavad õhku tänu negatiivsete ioonide tekitamisele põlemisprotsessis. Need ioonid ja õhus hõljuvad positiivsed ioonid (mida kannavad endaga tolmuosakesed, õietolm, hallitus, bakterid, viirused ja muud allergeenid) moodustavad ioonilise sideme. Selle tulemusel moodustub raskem osake, mis langeb maapinnale ega jää õhus hõljuma. Seeläbi väheneb õhus hõljuvate allergeenide ja saasteainete hulk, mis aitab luua puhtama ja tervislikuma siseõhu.
 • Mesilasvaha on tihedam kui teised vahad, mistõttu põlevad mesilasvahast küünlad kauem kui tavalised parafiiniküünlad.
 • Mesilasvahast küünlad eraldavad meeldivat, loomulikku ja kergelt magusat lõhna. Erinevalt kunstlike ainetega lõhnastatud küünaldest, ei ole mesilasvahast küünalde aroom pealesunnitud ega liiga tugev.

Mesilasvahast küünalde meisterdamisõpetus

NB! Hoia komplekti enne meisterdamist vähemalt 12 tundi toatemperatuuril, siis on mesilasvaha küünlateoks piisavalt painduv.

 1. Võta mesilasvaha leht ning hoia ja mudi seda käte vahel, et see soojenedes muutuks elastsemaks.
 2. Aseta vahaleht kõvale alusele ja säti ühte äärde küünlataht nii, et ots jääb u 1 cm ülemisest servast üle ja mõned mm alumisest servast ülespoole.
 3. Rulli vahaleht võimalikult tihedalt ümber küünlatahi.
 4. Suru sõrmedega vahalehe välimine serv vastu küünlarulli kinni.
 5. Aseta küünal tulekindlale alusele. Küünal ongi põletamiseks valmis!
 6. Küünla põletamise ajal jälgi tuleohutusnõudeid!

Ära jäta põlevat küünalt täiskasvanu järelvalveta. Põleta küünlaid mittesüttival alusel ja süttivatest materjalidest eemal.